עורך דין סמים

עבירות סמים ועונשיהן מוגדרים בפקודת הסמים המסוכנים, התשל"ג 1973. העבירות מונות ייצור, ייבוא, ייצוא או סחר בסמים, שימוש בסמים לצריכה אישית, החזקת סמים, הדחת קטינים לכדי שימוש וכיו"ב. הענישה בגין עבירות אלו תלויה בסוג הסם, השפעתו וכמותו זאת תוך התחשבות ב-קריטריונים נוספים העשויים להקל ואף למנוע את הרשעת הנאשם.

בין אם הנך בעל עבר פלילי או עבר ללא דופי, עורך דין פלילי איכותי הוא שיעשה את ההבדל בין הרשעה לזיכוי בסופו של יום.

עבירות סמים- סיווג

בעיקרון, הציבור הנורמטיבי אינו בקיא בסיווגן של עבירות סמים היות וטרם נחשף להאשמות מהסוג. לכן, ראשית חכמה, היכרות עם החוק-

שימוש לצריכה עצמית.

ע"פ פקודת הסמים המסוכנים הכמות תלויה בסוג הסם.
עד 15 גרם- קנאביס, חשיש, גראס, מריחואנה.
עד 0.3 גרם- הרואין, קוקאין, אופיום או מורפין.
עד 0.15 גרם- מתדון.
עד 0.2 גרם- מתאפטמין.
עד 3 יחידות- LSD.
הענישה הצפויה- עד שלוש שנות מאסר.

אחזקת סמים שלא לצריכה עצמית (סחר, הפצה וכיו"ב). 

עבירה זו מיוחסת לכמויות סם העולות על הכמויות שצוינו קודם. הענישה הצפויה- עד 20 שנות מאסר. למעט מקרים בהם יוכיח הנאשם כי הסמים מיועדים לשימושו האישי.

סחר בסמים. 

מיוחסת למתן סם או מכירתו לאדם אחר וקבלת תמורה בעבורו. חשוב לציין כי גם אדם המתווך בעסקת סמים, בין אם קיבל תמורה בין אם לאו, ייחשב לסוחר עצמו ויוטל עליו אישום של סחר בסמים. הענישה הצפויה- עד 20 שנות מאסר.

התנהלות גורמי האכיפה

בעת קיומו של יסוד סביר לביצוע פשע או עבירת עוון ע"פ פקודת הסמים המסוכנים, הרי ששוטר רשאי לבצע חיפוש בבית או ברכב ללא צורך בצו. בעת קיומו של חשד כי האדם נושא סמים על גופו, השוטר רשאי לערוך חיפוש על פני גופו, בבגדיו או בכליו של החשוד. אין מדובר בחיפוש פנימי כבדיקת דם או חיצוני כנטילת דגימת שתן. חשוב להדגיש כי כל עוד לא הודיע השוטר מהי מטרת החיפוש- החיפוש אינו כדין.

קריטריונים העשויים להקל

בטרם הכרעתו ביהמ"ש שוקל מספר קריטריונים העשויים למנוע את הרשעתכם:


א. הנאשם ללא עבר פלילי וזו עבירתו הראשונה והיחידה.
ב. מידת הנזק שהוסב לזולת מחמת העבירה.
ג. חומרת העבירה והנסיבות בהן בוצעה. קריטריון זה מהווה פתח משמעותי להפחתת חומרתן של עבירות סמים המיוחסות לנאשם. למשל, מאספקת סם להחזקה לשימוש עצמי.
ד. האם ההליך הפלילי הרתיע את הנאשם והסבירות כי יבצע את העבירה שוב הינה נמוכה.
ה. הנאשם מביע חרטה כנה ומודע לחומרת מעשיו.
ו. אפשרות פגיעה בדימויו ובטחונו העצמי של הנאשם נוכח היותו אזרח שומר חוק שמעד בפעם הראשונה והיחידה.
ז. השלכות על משלח יד או תחומי פעילות. פגיעה בפרנסה עד כדי פיטורין היא אחת ההשלכות הקשות ביותר, בעיקר כשמדובר בנאשם שאינו צעיר.

הישגים

בחשיבות עליונה- סניגור מנוסה!

עו"ד פלילי מהווה עמוד התווך של הסנגוריה, הסיבה לכך טמונה ביכולתו ליצור הידברות עם התביעה עד לכדי הקלת חומרת האישום המיוחס. באם מדובר בנאשם ללא עבר פלילי עורך הדין יוכל ליישם כלי רב עוצמה במסגרת הסדר הטיעון והוא תסקיר שירות המבחן. משמע, באישור ביהמ"ש יישלח הנאשם לקבלת תסקיר שיבחן האם יש להימנע מהרשעתו ותינתן המלצה בדבר אופי הענישה ההולם את הנסיבות. תסקיר חיובי עשוי למנוע את הרשעת הנאשם. בשורה התחתונה, בכל סוגי עבירות הסמים מומלץ להקדים ולפנות לקבלת ייעוץ וליווי משפטי לשם הקלה בעונש או אי הרשעה, שחרור ממעצר ואף מניעת הגשת כתב אישום מלכתחילה.

5/5
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל +
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

vbcc

מעצר ימים

מעצר ימים סמכות המשטרה לעצור אדם היא סמכות מוגבלת

עבירות מין

עבירות מין עבירות מין נחלקות לפי רמת חומרתן, יחס

עבירות נשק

עבירות נשק עבירות נשק מתפרסות על פני מגוון הפרות

השארת תגובה