עבירות נשק

עבירות נשק

עבירות נשק מתפרסות על פני מגוון הפרות הסובבות סביב שאלת החוקיות של נשיאה, מסירה, הובלה, החזקה, ייבוא/ ייצוא, סחר או מכירה של נשק. הפרות אלו ועונשן מפורטים בחוק כלי הירייה, תש"ט- 1949, אשר אינו מסתיר את יחסו המחמיר של המחוקק בנושא. מדיניות היד הקשה הננקטת מקורה בתפיסה כי ריבוי נשקים וכן גם ריבוי המחזיקים בהם ללא היתר חוקי מהווים סכנה לשלום הציבור. מחמת מנגנון הענישה ההרתעתי נוצר מצב בו העונש הקל ביותר בגין עבירות נשק עומד על 3 שנות מאסר, ללא התחשבות בעברו הנקי של הנאשם. לכן, פנייה לקבלת ייעוץ וליווי משפטי מעו"ד פלילי המתמחה בעבירות נשק, הוא הצעד הראשוני הטוב ביותר בתהליך כולו.

מהו נשק

בהתאם להגדרת החוק "נשק" הוא-

– כלי המסוגל לירות כדור, קלע, פגז, פצצה וכיו"ב, שבכוחם להמית אדם. לרבות, חלק, אבזר ותחמושת של  כלי זה.

– כלי הפולט חומר שייעודו הסבת נזק לאדם, לרבות חלק, אבזר ותחמושת הנלווים לכלי זה. האמור תקף גם לגבי מיכל המכיל חומר מזיק, למעט גז מדמיע (כאמור בחוק כלי היריה, תש"ט-1949).
– כל חומר נפיץ שבכוחו להסב נזק או להמית אדם לרבות חלקיו. למשל, תחמושת, פצצה, רימון וכיו"ב.

עבירות נשק- מנגנון הענישה

הן התביעה( המדינה) והן הרשות השופטת אינן מקלות ראש בכל הנוגע לעבירות נשק. כל עבירת נשק הינה חמורה למרות האבחנה בין החזקה, נשיאה או סחר בנשק, אבזריו, חלקיו או תחמושת, שלא כדין.

רכישת נשק או החזקתו ללא רשות ע"פ דין להחזקתו, הדין- 7 שנות מאסר. אולם, אם מדובר בחלק, אבזר או תחמושת, הדין- 3 שנות מאסר.

נשיאת נשק או הובלתו ללא רשות ע"פ דין לנשיאתו או הובלתו, הדין- 10 שנות מאסר. אולם, אם מדובר בחלק, אבזר או תחמושת, הדין- 3 שנות מאסר.

ייצור, ייבוא, ייצוא, סחר או ביצוע כל עסקה הכוללת מסירת החזקה בנשק לזולת, בין אם בתמורה או לא, באופן שאינו כדין. הדין- 15 שנות מאסר.

מסירה או מכירת נשק מרשאי ל-שאינו רשאי בהחזקתו. דין הרשאי- 15 שנות מאסר. אם כתוצאה מבדיקה רשלנית סבר המוסר או המוכר, כי הצד השני רשאי להחזיק בנשק ע"פ דין, דינו- 3 שנות מאסר.

ירי בנשק חם באזור מגורים ללא הסבר סביר- 7 שנות מאסר.

נשיאת נשק בביהמ"ש או ביה"ד או כל מקום בו מתקיימים הליכים משפטיים- מאסר של שנתיים.

חשיבותו של ייצוג משפטי

ייצוג משפטי ע"י עורך דין פלילי הבקיא ברזי החוק היא הכרח המציאות כשדנים בעבירות שעונשן המרבי הוא עד 15 שנות מאסר, בין אם לנאשם יש או אין עבר פלילי. עו"ד פלילי מנוסה מהווה "חבל הצלה" משמעותי מכמה סיבות-

 

  • עו"ד מנוסה לומד את חומר החקירה על בוריו ומאתר בקלות קשיים הקשורים לתקינות הראיות.
  • בהתאם לתכני התיק והכשלים הראייתיים יגבש עורך הדין את טיעוני ההגנה, ינהל מו"מ במסגרת הסדר טיעון שיקל את העונש או יפעל לזיכוי לקוחו מאשמה.
  • ההתמודדות מקצועית עם מצבים של איתור חוסר תקינות ב-חוו"ד נשק המוצגת ע"י התביעה ו/או קיומן של מחלוקות סביב השאלה האם מדובר בנשק.
  • עו"ד פלילי פועל בשיתוף עם גורמים נוספים המתמחים במתן חוו"ד מומחה נגדית. אלו בקיאים בזיהוי והשוואת כלי נשק ותחמושת וביצוע חישוב מסלול בליסטי.
  • הכוונת הלקוח במקרה בה התביעה רוצה לחזור בה מכתב האישום מחמת מחדל מודיעיני, וזאת בלבד ששמו של המודיע לא ייוודע לנאשם.

הישגים

5/5
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל +
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

vbcc

מעצר ימים

מעצר ימים סמכות המשטרה לעצור אדם היא סמכות מוגבלת

עבירות מין

עבירות מין עבירות מין נחלקות לפי רמת חומרתן, יחס

עבירות נשק

עבירות נשק עבירות נשק מתפרסות על פני מגוון הפרות

השארת תגובה