עבירות מין

עבירות מין

עבירות מין נחלקות לפי רמת חומרתן, יחס הגילאים בין הקורבן למבצע העבירה, וטיב יחסיהם. בראש המדרג מצויות עבירות קשות בהן- אונס, בעילה אסורה בהסכמה, מעשה סדום ועבירות מין במשפחה ע"י אחראי או חסר ישע, ואת המדרג חותמות עבירות מסוג מעשה מגונה באדם או בפומבי. עבירות מין מהוות תחום מורכב בדין הפלילי מחמת פרשנות סובייקטיבית שונה של הצדדים המעורבים, שוני בנורמות החברתיות לעניין "מותר" ו-"אסור", מטענים רגשיים והשלכות חמורות. על מנת להתגבר על המשבר קיימת חשיבות מכרעת בקבלת ייעוץ משפטי כבר משלב ה-טרום- תלונה

עבירות מין- סיווגן

עבירות המין המוגדרות בחוק העונשין הן:

אינוס/ אונס

בעילת אישה-
– ללא הסכמתה.
– בהסכמתה, אז זו הושגה במרמה.
– קטינה שטרם מלאו לה 14 שנים, אף אם הביעה הסכמתה.
– תוך ניצול מצב של אובדן הכרה או כל מצב אחר המונע מהאישה לתת הסכמה חופשית.
– תוך ניצול מצב של חולי נפשי או ליקוי שכלי שמחמתם הסכמת האישה לבעילה לא יכלה להיות הסכמה חופשית.
פעולת האונס או הבעילה, מוגדרת כהחדרת איבר מאיברי הגוף או חפץ לאיבר מינה של האישה.

בעילה אסורה בהסכמה

– בעילת קטינה שמלאו לה 14 שנים וטרם מלאו לה 16 שנים והיא אינה נשואה לבועלה. או בעילת קטינה שמלאו לה 16 אך טרם מלאו לה 18 שנים תוך ניצול יחסי מרות, תלות, השגחה, חינוך או הבטחת שווא לנישואין.
– בעילת אישה שמלאו לה 18 שנים, תוך ניצול מרות ביחסי עבודה או בשירות, או מחמת הבטחת שווא לנישואין תוך התחזות הבועל לרווק כשבפועל הינו נשוי.

הישגים

מעשה סדום

החדרת איבר מאיברי הגוף או חפץ לפי הטבעת של אדם או החדרת איבר מין לפיו. ללא הסכמתו החופשית. האמור נוגע ל-
– אדם שמלאו לו 14 שנים וטרם מלאו לו 16 שנים או אדם שמלאו לו 16 שנים וטרם מלאו לו 18 שנים, תוך ניצול יחסי מרות, תלות, חינוך או השגחה.
– אדם שמלאו לו 18 עשרה שנים תוך ניצול יחסי מרות ביחסי עבודה או בשירות.

מעשה מגונה

מעשה שנעשה לצורך גירוי, סיפוק או ביזוי מיני.

איך מתמודדים?

סיוע משפטי הניתן ע"י משרד עו"ד פלילי מנוסה יכול לשנות את פני ההליכים המורכבים והדינמיים המאפיינים עבירות אלו.
 ייעוץ בשאלות מרכזיות. טיב המעשה- האם המעשה גובל בעבירת מין או הטרדה מינית (אזרחית או פלילית), התיישנות, סבירות הגשת כתב אישום והרשעה בגינו. התמודדות- הסברת אפיקי הפעולה והשלכותיהם, אופן איסוף ושימור ראיות וחיזוק גרסתכם, הכוונה להשגת הפללה תוך מניעת הפללה עצמית. חשוב לציין, כי הייעוץ ניתן לאנשים פרטיים וכן גם תאגידים.
 הכנה לקראת חקירה פלילית או בירור משמעתי. הכנה לקראת התמודדות עם האשמה המיוחסת, יחד עם ליווי וייעוץ משפטי בהליכי החקירה/בירור, מעצר, שחרור והשעיה. לעתים בלוויית הוצאת צו איסור פרסום.
 סגירת התיק הפלילי וייצוג בהליך השימוע. פעולות אלו ננקטות מול הפרקליטות או יחידת התביעות של המשטרה. הצגת טיעוני הלקוח במהלך השימוע, ושכנוע התביעה כי אין עילה מוצדקת להגשת כתב אישום בהתאם לחומר הראייתי או אינטרס הציבור. מעקב אחר העברת חומרי חקירה, הגשת בקשה מנומקת להימנעות מהגשת כתב אישום וכיו"ב.
 ייצוג משפטי. במקרה והתלונות בגין עבירות מין מתורגמות לכתב אישום פלילי או תובענות משמעתיות, עו"ד פלילי מייצג את הנתבעים בהליכים הפליליים בין כותלי ביהמ"ש או בהליכים משמעתיים בבי"ד משמעתי, וכמובן, גם בעת הגשת ערעור.

5/5
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל +
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

vbcc

מעצר ימים

מעצר ימים סמכות המשטרה לעצור אדם היא סמכות מוגבלת

עבירות מין

עבירות מין עבירות מין נחלקות לפי רמת חומרתן, יחס

עבירות נשק

עבירות נשק עבירות נשק מתפרסות על פני מגוון הפרות

השארת תגובה